جنگ علیه یمن حرام شرعی است

خبرگزاری رسا نوشت: یکی از مراجع تقلید نجف اشرف، جنگ علیه یمن را غیرشرعی و حرام اعلام کرد.

در ادامه این مطلب آمده است: به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در عراق، حضرت آیت الله شیخ بشیر نجفی از مراجع تقلید نجف اشرف در پیامی تجاوز به یمن را غیرشرعی و غیرقانونی توصیف کرد.

در این پیام آمده است: جنگ علیه یمن هیچ عذر شرعی و توجیه قانونی ندارد و با توجه به اینکه خونریزی و تجاوز به پیروان مذاهب مختلف اسلامی را به همراه دارد مطمئنا اقدامی حرام است.

این یک جنگ بیهوده ای است که امنیت منطقه را مورد هدف قرار داده و زیرساخت های اقتصادی و سیاسی و میراث انسانی را در معرض ویرانی قرار می دهد.

وی افزود: مشارکت کنندگان در این جنگ را به تجدید نظر از این جنگ و قرار دادن سرنوشت یمن در دست ملت این کشور فرا می خوانم. کسانی که به یمن حرص دارند باید تصمیم درستی در چارچوب مصالح ملت اتخاذ کنند.

حضرت آیت الله نجفی با اشاره به بهانه های بیان شده برای جنگ علیه یمن، تصریح کرد: این بهانه ها سبب برانگیخته شدن شک و تردیدهایی درباره اقدامات گروه های مسلح در یمن، عراق، افغانستان، سوریه، لیبی، الجزایر و سایر کشورهای اسلامی به وجود آورده و به رسمیت شناختن تروریسم را به همراه دارد چرا که این بهانه ها سرشار از تناقض است.

این مرجع تقلید ادامه داد: این گروه ها به تخریب بازارها و مساجد مسلمانان می پردازند و از مسلمانان می خواهم به دیدگاه های سیاستمداران در این زمینه توجهی نداشته باشند زیرا آنان جزئی از این جنایت ها محسوب می شوند.

وی عقلای جوامع اسلامی را به بستن پرونده جنگ افروزی علیه مسلمانان دعوت کرد و خاطر نشان ساخت: از خداوند متعال می خواهم به یمنی ها صبر و پاداش دهد، آرامش و امنیت را به آنان اعطا فرماید. قاتلان یمنی ها را از کشتار و شکنجه متوقف سازد. از مسلمانان و آزادگان جهان می خواهم به یاری مسلمانان یمن بشتابند چرا که آنان پس از ویرانی اقتصادی و محاصره و تحمل گرسنگی در وضع نامطلوبی بسر می برند.
/ 1 نظر / 18 بازدید
make money online

hi i found your blog much usefull hope you link me in your blog ill do same for you Regards