معاون تربیت​بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: به منظور مقابله اولیه با پدیده ریزگردها 500 هزار ماسک کاملا مطمئن و استاندارد در همه مدارس استان خصوصا در شهرستان​هایی که در معرض مستقیم گرد و غبار قرار دارند توزیع می​شود.

محمود معزی در گفت​وگو با خبرنگار علمی​وآموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه ​خوزستان، اظهار کرد: آموزش روش​های مقابله با ریزگردها به دانش​آموزان در مدارس استان و به ویژه در شهرهایی که در معرض مستقیم این پدیده هستند در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

وی افزود: به​منظور آشناکردن دانش​آموزان با روش​های مقابله با ریزگردها قرار است 200 هزار بسته آموزشی از طرف معاونت بهداشتی استان تهیه و جهت توزیع در مدارس در اختیار آموزش وپرورش قرار گیرد.


معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش با اشاره به این​که از زمان شروع و گسترش ریزگردها در استان برنامه مقابله با این پدیده در دستور کار آموزش و پرورش، قرار داشت، عنوان کرد: آموزش و پرورش اقدامات کوتاه​مدت برای مقابله با ریزگردها را انجام داده است اما اجرای اقدامات درازمدت در جهت مقابله با این گرد و غبارها بر عهده استانداری و دیگر نهادهای دولتی است.

معزی تصریح​ کرد: برگزاری کارگاه​های آموزشی برای معلمان جهت آشناشدن با روش​های مقابله با ریزگردها، اقدام به کاشت نهال و گسترش فضای سبز در مدارس با کمک سازمان محیط​ زیست از برنامه​هایی است که در آینده برای مقابله با پدیده گردو غبار انجام خواهیم داد.

وی یادآور شد: برنامه​های ستاد و آموزش و پرورش بیش از همه ابتدا در شهرستان​های اهواز ، باوی، کارون، شوش، اندیمشک، هندیجان، رامشیر و ماهشهر به عنوان شهرستان​هایی که در معرض مستقیم پدیده گرد و غبار هستند، اجرا می​شود.

معاون تربیت​بدنی و سلامت آموزش و پرورش کل خوزستان با اشاره به این​که​ پیش​بینی و زمان درست اعلام این پدیده بسیار مهم است، تصریح ​کرد: تعطیلی مدارس در حوزه آموزش و پرورش نیست، بلکه اعلام تعطیلی از طرف مدیرکل مدیریت بحران استانداری، معاون عمرانی استاندار و یا شخص استاندار صورت می​گیرد و آموزش و پرورش نمی‌تواند مدارس را تعطیل کند.

معزی با اشاره به این که آموزش و پرورش نگاه جدی به سلامت دانش​آموزان دارد، ادامه داد: عدم اطلاع​رسانی درست و به موقع برای تعطیلی مدارس سبب بروز برخی بی​نظمی​ها و ناهماهنگی​ها در مدارس می​شود.